ECO-FRESH 01

Bilde 2015-04-20 at 11.38.12LUX

 Sienas pieplūdes/nosūces iekārta ECO-FRESH 01 ar siltuma atgriešanu.

Daudzi mūsdienu mājokļi tiek apsildīti ar sistēmām, kas pamatā darbojas ar cieto kurināmo (malka, granulas, briketes u.c.). Bieži, iebūvējot šādas apkures sistēmas, tiek aizmirsts par pietiekamu svaigā gaisa pievadīšanu degšanas procesam. Par spīti ierastajam uzskatam – durvju vai logu atvēršana nav visai efektīvs paņēmiens, lai nodrošinātu gaisa pieplūdi. Nepietiekama telpā ienākošā skābekļa rezultāts ir nepietiekama sadegšana, kas veido oglekļa monoksīdu (CO) – ļoti bīstamu gāzi bez smaržas un krāsas. CO ir bīstams mūsu veselībai, un ir iemesls daudziem negadījumiem apkures sfērā. 

Lai nodrošinātu veselīgu mikroklimatu, telpai nepieciešams pievadīt vismaz 3m3/h/m2, apkures krāsnij vismaz 4m3/h svaigu gaisu uz katru jaudas kW. Tai pat laikā, piemēram, kamīnam, ar atvērtu kurtuvi, atkarībā no izmēra, nepieciešams krietni vairāk svaigā gaisa. Ņemot vērā vajadzību pēc pozitīva spiediena telpā, kurā atrodas kamīns/kurtuve, svaiga gaisa pieplūdes iekārtas izmantošana sniedz labumu gan mūsu veselībai, gan palīdz kurināmajam labāk sadegt. 

Tā kā šobrīd ļoti aktuāla ir daudzdzīvokļu ēku renovācija, šo iekārtu var ļoti labi izmantot dzīvokļos telpu ventilēšanai parasto restīšu vietā. Caur parastajām restītēm ziemā telpā tiks ievadīts tikpat vēss/auksts gaiss, kāds tas ir ārpusē. Ar Eco-Fresh 01 palīdzību, kurā ir iebūvēts siltummainis, ienākošais vēsais gaiss tiks uzsildīts ar iekštelpu izvadītā gaisa siltumu. Pēc ēkas renovācijas darbiem, nereti sāk rasties problēmas, kas izriet no vāji/slikti izveidotās ventilācijas sistēmas, ja tāda vispār tiek izveidota. Ja renovējot ēku/remontējot dzīvokli netiek laicīgi padomāts par ventilācijas sistēmu, bieži vien telpā izveidojas vakuuma stāvoklis. Telpā netiek ievadīts pietiekami daudz gaisa, tādējādi tas tiek sūkts iekštelpās pa visām iespējamām spraugām – ventilācijas šahtas, kontaktligzdas u.c. Šo problēmu iespējams vienkārši atrisināt, kādā no telpas sienām ievietojot pieplūdes iekārtu, kas nodrošinās svaigā gaisa iekļuvi telpā.

Šo problēmu risināšanai piedāvājam kompaktu sienas ventilācijas sistēmu Eco-Fresh 01. Tā, ar ogļu filtra palīdzību, attīra telpā ieplūstošo gaisu no smakām, putekļiem, baktērijām un izplūdes gāzēm. Iespējams izvēlēties “Economic” modeli bez iebūvēta siltummaiņa, ar pieplūdes divātrumu ventilatoru, putekļu un ogļu filtriem, sienas slēdzi; “Standard” modeli ar iebūvētu siltummaini, ogļu filtru, pieplūdes un rekuperācijas funkciju, divātrumu ventilatoriem, sienas slēdzi; “Comfort” modeli, kur papildus Standard modelim ir mitruma un CO sensors efektīvākai mikroklimata nodrošināšanai telpās, “LUX” modeli, kur papildus Comfort modelim ir elektriskais piesildītājs, gaisa jonizētājs, piecātrumu ventilatori, nosūces funkcija, nakts un gaidīšanas režīms un tālvadības pults.

Eco-Fresh 01:

 • nodrošina svaigu gaisu un uztur veselīgu mikroklimatu telpās;
 • nodrošina sasmakušā un mitrā gaisa aizvadīšanu;
 • radot paaugstinātu spiedienu, nodrošina pilnīgāku kurināmā sadegšanu un kaitīgo gāzu aizvadīšanu;
 • kontrolē gaisa mitrumu telpā, aizturot pelējuma izplatīšanos (Comfort, LUX);
 • jonizē ienākošo gaisu, atbrīvojot to no nelabvēlīgiem mikroorganismiem (Comfort, LUX));
 • kontrolē CO daudzumu iekštelpās (Comfort);
 • izmantojot “siltuma atgriešanu”, nodrošina ievērojamu energoefektiviāti un samazina siltuma zudumus;
 • vienkārši uzstādāms, lietojams un apkopjams.

Eco-Fresh 01 uzbūve:

PULTS

 1. Ārējā aizsargreste, kas pasargā sistēmu no vēja un lietus ietekmes.
 2. Teleskopisks korpuss, kas ļauj pielāgot iekārtu dažādiem sienas biezumiem.
 3. Nosūces ventilators, kas regulējams piecos ātrumos no 35 m3/h nakts režīmā līdz 85 m3/h dienas režīmā (tikai LUX modelim, pārējiem modeļiem divi ātrumi).
 4. Ogles filtrs, nodrošina tīru ieplūstošo gaisu pat piesārņotās, putekļainās vidēs. Attīra gaisu no smakām, putekļiem, baktērijām, sodrējiem, auto atgāzēm u.c. Ieteicams mainīt vismaz divreiz gadā.
 5. Keramaiskais siltummainis, kas nodrošina ievērojamu siltuma zudumu samazinājumu vēdināšanas procesā.
 6. Jonizētājs, kas piepilda ienākošo gaisu ar negatīviem joniem, nogalinot baktērijas (tikai LUX modelim).
 7. Pieplūdes ventilators, kas regulējams piecos ātrumos no 35 m3/h nakts režīmā līdz 85 m3/h dienas režīmā (tikai LUX modelim, pārējiem modeļiem divi ātrumi).
 8. Dekoratīva iekšējā restīte, kas iekļaujas iekštelpu dizainā.
 9. Vadības modulis ar mitruma sensoru, kas automātiski (Stand-By režīmā) ieslēdz vēdināšanu, kad mitruma līmenis telpā pārsiedz 75%.
 10. Keramikas sildītājs ar pozitīvu temperatūras koeficientu, kas aprīkots ar pašregulāciju un ir energoefektīvs.
 11. Tālvadības pults.

Eco-Fresh 01 tehniskie parametri:

 • nominālais spriegums – 50/230 Hz/V;
 • gaisa ražība – 45/85 m3/h (2 ātrumi)(Economic, Standard, Comfort modeļi); 
 • gaisa ražība – 35/45/60/70/85 m3/h (5 ātrumi)(LUX modelis);
 • elektriskā jauda – 5.5/18 W (Economic, Standard, Comfort modeļi);
 • elektriskā jauda – 6.9/8.4/10/12.8/19 W (LUX modelis);
 • apgriezienu skaits mīnūtē – 1350/2650 min-1 (visi modeļi);
 • aizsardzības klase – X4 IP;
 • pagarināms korpuss 270 – 500 mm;
 • korpusa ārējais (montāžas) diametrs – 100 mm;
 • iekšējās restītes izmēri – 150×150 mm;
 • ārējās restītes izmēri – 190x190x90 mm;
 • korpusa, restīšu krāsa – balta (RAL 9010).

Eco-Fresh 01 uzstādīšana, apkope (filtra nomaiņa), darbība.

Uzstādīt iekārtu ir pavisam vienkārši. Sienā, kurā esiet nolēmis uzstādīt iekārtu, nepieciešams izveidot urbumu ar D=103mm (šāds būs urbuma diametrs izmantojot 100mm dimanta urbi). Urbumu parasti veic augstumā, kas atrodas virs loga, ja vieta neatļauj, tad nedaudz zem palodzes līmeņa. Ņemot vērā klimata apstākļus Latvijā, būtu ieteicams nodrošināt iekārtu ar siltumizolācijas slāni. Urbuma diametrs būs attiecīgi lielāks ~ 123mm (120mm dimanta urbis). Urbumu nav nepieciešams veikt slīpumā, jo iekārtā kondensāts nerodas. Nepieciešams ieplānot, kur tiks uzstādīts vadības slēdzis (izņemot LUX modeli) un pie tā nodrošināt elektropadevi. No slēdža līdz urbumam nodrošināt vadu savienojumu. LUX modelim nepieciešams tikai elektropieslēgums iekārtai.

1. Pirmā iestiprināma ārējā iekārtas daļa – ar 4 dībeļiem/skrūvēm pie ārsienas vai montāžas līmi, pēc paša ieskatiem. Ārējai     restītei iespējams noņemt priekšējo daļu, kur var uzstādīt papildus smalko filtru. Tas būtu nepieciešams, ja apkārt ir ļoti putekļains vai daudz koku.
2. Noņemiet iekšējai iekārtas daļai priekšējo restīti, to pagriežot jebkurā virzienā kamēr tā atdalās no pamatdaļas. Ievietojiet  to iekārtas ārējā daļā, līdz iekšējās daļas atloces atduras pret sienu. Ja sienas biezums ir vairāk kā 500mm, būs nepieciešams ārējās daļas pagarinājums.  Iekšējā daļa stiprinās tāpat kā ārējā – ar 4 skrūvēm/dībeļiem. Šeit jāievēro, ka iekārtu kaut kad būs nepieciešams izņemt no sienas, filtra nomaiņai. Filtru iespējams nomainīt, izvelkot iekārtu no sienas un uzmanīgi noņemot tās pēdējo komponenti – ventilatoru, aiz kura arī novietots filtrs, kuru nepieciešams nomainīt pret jaunu (~1-2 reizes gadā, skatoties vai ir aprīkots arī ar smalko filtru ārējā restītē).
3. Pievienojiet iekārtai vadus, kas attiecīgi savienojas ar vadības slēdzi.
4. Uzlieciet dekoratīvo restīti tādā pašā veidā, kā tā tika noņemta.
5. Pievienojiet vadības slēdzi elektrotīklam.
6. Variet brīvi rīkoties ar iekārtas funkcijām, testēt tās un izvēlēties piemērotāku telpai vai situācijai. 

Montāžas shēmas.

Detalizēta informācija par iekārtas komponentēm un tehniskajiem parametriem ŠEIT.